365185403691358
top of page

Stok yönetmek başka...Depo yönetmek bambaşka...


Depo yönetmek istiyorsanız kendi iç takip barkodunuzu üretmelisiniz. Üretici veya tedarikçinizden gelen stok üzerinde bulunan barkodlar ile mevcut sisteminiz ürünü tanıyarak, miktar girişi yapmanıza imkan sağlar. Gelen stok barkodunu önceden sisteminize tanımlamak zorundasınız. Dolasıyla hep aynı barkod numarasına girişler yaparak kümülatif giriş toplamları elde edersiniz.


Ancak hep aynı barkod ta kalan miktarlarda birtakım izleme ihtiyaçlarınızı bulamazsınız. Mesela hangi parti hangi rafta, SKT'si en yakın olan ürün hangi adreste ve kaç tane v.s. gibi


 

ean veya stok standart barkodu ile stok yönetirsiniz evet ama depo yönetemezsiniz... Bunu için akıllı barkod kullanmalısınız. Ne yapar bu akıllı seri barkod derseniz;

 

Akıllı Seri Barkod Örneği

Stoklarınıza “adet, koli, palet , çuval, bağ, vb. ” gibi, her biri farklı seri numarada “benzersiz barkot” üretirsiniz. Ticari yazılım stok kartlarında bulunan ama pek çok depo hareketini gerçekleştiremeyen “statik ean” veya “standart” barkoda, eşleşik olarak çalışan “akıllı smart barkot” etiket elde edersiniz.

Akıllı smart barkot izleme sağlar. Stok; hangi tedarikçiden, hangi partide gelmiş, hangi seriler hangi müşterilere sevk edilmiş, hangi makinede, hangi vardiyada sarf edilmiş, ya da üretilmiş gibi sizin de belirleyeceğiniz şartlara göre ürün izleme bilgisi içerir.

Stok adresi, raf yeri bilgisi barındırır. Ürün veya ürünler deponun önceden belirlenen adreslerinde bulunduğu gibi farklı adres veya raflarında bulunabilir. Sevkiyat veya üretime çıkışlarda ürünlerin hangi raf ve adreste kaçar tane olduğu bildirilerek, “Garanti Süresi Tarihi”, “Son Kullanım Süresi Tarihi”, “İlk Giren Tarihi” ne göre doğru adres veya raftan çıkış önceliği sağlar.

Akıllı smart barkodlar her bir seri kendi içinde miktar takip eder. Koli, palet, çuval, bağ paketleri sevkıyatta bozulabilir. Bozulmuş seri her okutulduğunda kendi içinde kalan miktarı verir. Böylece statik ean veya standart etiket kullananlar gibi, kalan miktar kadar tekrar etiket basma işlemi yapmazsınız.Stok miktarlarını bulunduğu adres ya da rafa göre, Seri-lota göre ve ayrıca kümülatif bazda takip etmeye başlarsınız.Stok miktarlarını bulunduğu adres ya da rafa göre, Seri-lota göre ve ayrıca kümülatif bazda takip etmeye başlarsınız.

Stok miktarlarını bulunduğu adres ya da rafa göre, Seri-lota göre ve ayrıca kümülatif bazda takip etmeye başlarsınız.

Depo Otomasyon Sistemi | Seri Barkod

198 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page