365185403691358
top of page

Depo Otomasyon Programı

Kurum ve şirketlerin koordineli çalışabilmelerinin en önemli gereği,hızlı ve etkin bilgi iletişimi ve bilgi paylaşımıdır.Bu gereksinmeyi karşılayacak en etkili araç,Depo Otomasyon Sistemidir.Depo Otomasyon Sistemlerinin,koordinasyona katkısı üç kademe de incelenebilir:Haberleşme,Bilgi iletişimi,Veri iletişimi,

Depo Yönetim sistemi
Depo Yönetimi Haberleşme

Haberleşme

Günümüzde internet ve uygu sistemleri dahil, ileri düzeyde gelişmiş ve yaygınlaşmıştır.
Haberleşme teknolojilerinin gelişip yaygınlaşması kurumlar arası haberleşmeyi kolaylaştırmış ve hızlandırmıştır.Günümüzde tüm kişi ve kurumlar haberleşme teknolojilerinin nimetlerinden yararlanmaktadır.

Bilgi İletişim

Kuruluşların kendi bilgi sistemlerindeki hareket ve plan bilgilerinin birbirlerine aktarılmasıdır.Böylelikle, veri ve bilgiler,hızlı ve doğru olarak kurumlar arasında hareket edebilmektedir.İnsan faktöründen kaynaklanabilecek hata ve zaman kayıplarının önüne geçilebilmektedir.Tedarik zinciri bilgi sistemleri,veri iletişimi ile sağladığı olanak yalnızca göndericiden alıcıya doğru tek yönlü değil,iki yönlüdür.

Tedarik Zinciri Bilgi Sistemleri
Depo Yönetimi Bilgi İletişimi

Veri İletişimi

Kurumlar,birbirlerine ait bilgilere ulaşabilmektedir.Bilişim sistemleri ile sağlanan bu olanağın,sahip oldukları bilgiler konusunda  kurumlara psikolojik yönden iki şekilde bir rahatlama sağlar; "kontrollü erişim" ve "şeffaflık".
 
Bir taraf,diğer tarafın bilgilerine erişebilmesi,bir "şeffaflık", açıklık sağlar. Bilgilere erişen kuruma bir güven verir.Ancak bilgilere erişim,sınırsız ve kontrolsüz bir erişim değildir.Bir kurum,kendisine ait bilgilere ulaşım ile ilgili olarak kontrol ve sınırlama getirebilir.Gerçekten gizlilik özellikleri taşıyan bilgilere,üçüncü kişilerin ulaşması engellenir.Bu olanak da bilgilerini başkalarına açan kurum için güvencedir

Depo Otomasyon Çözümleri

Depo Yerleşim Planı

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Biz yardım etmek için buradayız. Telefon, e-posta veya sosyal medya kanallarımız aracılığıyla bize ulaşın

bottom of page