365185403691358
top of page

OT/VT (Otomatik Tanıma/ Veri Toplama)

Otomatik Tanıma ve Veri Toplama ya da kısaca OT/VT kavramı, insan müdahalesi olmadan nesnelerin otomatik olarak tespit edilmesi, onlar hakkında veri toplanması ve bu verilerin bilgisayar sistemlerine doğrudan giriş yapılması anlamına gelir. Otomatik tanıma amaçlı bilinen teknolojiler arasında barkodlar, radyo frekansı ile tanılama, biyometri, manyetik şeritli kartlar, optik karakter tanıma, akıllı kartlar ve ses tanıma yer almaktadır.OT/VT, barkodun icadı ile ortaya çıkmıştır. Barkod ile beraber bilgisayarlar nesneleri, üzerlerindeki etiketleri okuyarak tanır hale gelmişlerdir.

Hızınıza Hız Katın

OT/VT teknolojileri hayatı kolaylaştıran sistemlerdir.Fakat OT/VT sistemlerinin ve ekipmanlarının sistemli bir şekilde bir standardizasyona oturmaması,lokal formda belli standartlarda olması ve fiyatları hergün düşmesine rağmen,donanım,yazılım ve entegrasyon ile bütünleşik olarak sistemin uygulanabilir şekilde satınalınması durumunda verimlilikten bahsedilebilmektedir. Bu durum belli maliyetleri de beraberinde getirmektedir.

depo robotu

Amorti eden  maliyetler

Yapılacak işin önemi,zaman kaybı,doğru bilgiye ulaşma,hata yapmama,doğru ürün sevki veya doğru ürünün doğru rafta olması gerektiği,gibi sonuçların elde edilmesi isteniyorsa bu maliyetler katlanılabilir olacaktır. Neticede görülecektir ki,başta harcanan maliyet rakamları,zaman içinde rayına oturan işlerin ve doğru geri dönüşlerin neticelerinde kısa zamanda amorti edilecektir.

Doğru Sistem Kaliteli Ürün

Böyle bir proje temininde doğru bilgiye,doğru sisteme ve kaliteli ürünlere ulaşmak her zaman önemlidir.Proje maliyetlerini minimuma düşürmek maksadı ile ucuz sistemlerin tercih edilmesi durumunda proje istenilen verimi vermeyebilir.Bunun için konuyu iyi araştırmak ve doğru ürün,yazılım,doğru proje ve doğru çözüm alındığına emin olunmalı ve işi yapabilecek yetkin firmalarla çalışılmalı,özellikle teknik konularda,merdiven altı servislerden kaçınılmalıdır.

Kaliteli Ürünler Koleksiyonu

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Biz yardım etmek için buradayız. Telefon, e-posta veya sosyal medya kanallarımız aracılığıyla bize ulaşın

bottom of page