365185403691358
top of page

Logo WMS ile Deponuzda performansı artırın

Güncelleme tarihi: 16 May

Üretimden satışa kadar tüm değer zincirinde verimlilik artışı açısından etkili depo yönetimi kilit rol oynuyor. Logo’nun her ölçekten firmaya yönelik Depo Yönetim Sistemi çözümü Logo WMS, her noktada etkili kontrol ve yönetim sağlıyor.


Android işletim sistemli cihazların sisteme entegrasyonu, en son teknolojili barkod sistemleri, farklı modüllerin kullanılabilmesi, gibi özellikleri sayesinde Logo WMS, depo süreçleri yürüten işletmelerin maliyetlerini düşürürken verimliliklerini arttırıyor.Logo WMS Depo Otomasyon Sistemi


Deponuzu hızlı ve hatasız yönetin rekabette ön plana çıkın!


Gelişen teknoloji ile beraber hızlanan iş süreçleri, bir işletmenin ana arteri olan depoları da aynı oranda etkiliyor. Depoların doğru ve detaylı yönetimi, kârlılığı artıran önemli bir unsur olarak dikkat çekiyor. İşletmelere bu avantajı kazandırmak üzere geliştirilen Depo Yönetim Sistemi Logo WMS, baştan sona tüm depo hareketlerini android işletim sistemli cihazlar üzerinden gerçekleştiriyor ve geliştirilmiş birçok fonksiyonu ile süreçleri hızlandırarak kârlılığı artırıyor. Logo WMS, insan gücü ile gerçekleşen tüm işlemlerde iyileştirilmesi öngörülen veya gözden kaçabilecek tüm noktaları kontrol ederek depo süreçlerini iyileştiriyor.


Sipariş bazında mal kabul
İş bazında personel puan hesaplama
Mal kabul sırasında paletleme
Malzeme, adres palet ve paket etiketleme
Palet işlemleri
Depolar arası transfer
Planlı sipariş sevkiyatı
Üretim işlemleri ve üretimden girişi
Millileştirme
Üretim işlemleri sarf/fire girişi
Paletli-paletsiz adresler arası malzeme transferi
Malzeme toplama ve yerleştirme süreçlerinde sepet kullanım özelliği

Depo süreçlerinde otomasyonla gelen karlılık artışı


Operasyonlarında depo süreçlerine yer veren işletmeler açısından Depo Yönetim Sistemi, kârlılık üzerinde doğrudan etkili bir faktör olarak dikkat çekiyor. Dolayısıyla sadece stok tutma ya da sevkiyat aşamalarında değil, değer zincirinin tamamında kullanılabilecek bir çözümün tercih edilmesi büyük önem taşıyor. Logo WMS ile müşterilerine doğru ürünü, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru fiyata sunan işletmeler kârlılık ve rekabet avantajı elde ediyor


Depo yönetiminde otomasyon sayesinde müşterilerinize daha iyi hizmet sunun, rekabette öne geçin!


Daha hızlı iş süreçleri

İşletmelerdeki her süreç giderek hızlanırken, Logo WMS depoların da bu hıza uyum sağlamasına yardımcı olarak genel anlamda kârlılığa katkıda bulunuyor. Logo WMS ile daha hızlı, daha doğru ve daha detaylı yönetilen depolar, iş verimliliğini ve dolayısıyla da kârı artırıyor.


Etkin kontrol ve iş gücü tasarrufu

İnsan gücü ile gerçekleşen depo işlemlerindeki hataları ortadan kaldıran Logo WMS, depo süreçlerini uçtan uca kontrol ederek iyileştirilmesi gereken noktaları tespit etmeye yardımcı oluyor. Logo WMS ile etkin şekilde sağlanan depo yönetimi, personel maliyetini de düşürerek işletmenin genel kârlılığına olumlu katkıda bulunuyor.


Mal kabul kontrolü

Logo WMS, depoya mal kabulü sırasında tedarikçiden gelen hatalı malların tespitini ve sayımını da otomatik hale getiriyor. Bu sayede mal kabul süreleri kısalıyor ve hatalı kabul vakaları azalıyor. Logo WMS ile satın alma siparişlerinin izlenmesi, depo yerleşimi ve depo düzeninin korunması da sağlanıyor.


Logo WMS’in etkin kontrol özelliği sayesinde doğru ürünleri, doğru raflara yerleştirin!


Depo sayım süreçlerinde kolaylık

Gelen, stokta tutulan ve çıkışı yapılan malların sayımı gibi zaman alan işlemler, Logo WMS’in el terminalleriyle barkod okutma özelliği sayesinde kolaylaşıyor. Seri, lot ve stok adresi verileri ile sayım yapan Logo WMS, kayıtlı stoklar ile sayım sonuçlarını anlık karşılaştırarak daha sağlıklı kayıtlar elde edilmesini sağlıyor. Kayıtlı stoklar ile stok sayım verileri arasında tutarsızlık olması durumunda, sayım fark fişleri Logo WMS üzerinde otomatik oluşturulabiliyor


Android işletim sistemli cihazlarla üretim kaydı desteği

Logo WMS Depo Otomasyon Sistemi El Terminali

Üretim aşamalarını ve üretim sonundaki mamulleri android işletim sistemli cihazlarla kayıt altına almayı sağlayan Logo WMS sayesinde ara stoklar ve anlık üretim iş emrine karşılık gelen üretim miktarları da izlenebiliyor. Reçeteye bağlı işlemler ve hem ham madde hem de yarı mamul stokları kolaylıkla takip edilebiliyor. Böylece Logo WMS üretim sürecinin verimliliğine de katkıda bulunuyor.


Hatasız mal gönderimi

Logo WMS, sevkiyat sürecini evrak kontrolüyle sürekli takip ederek sürecin hatasız biçimde tamamlanmasını sağlıyor. Android işletim sistemli cihazlarla birden fazla kişi tarafından sipariş toplanması sayesinde sevkiyat süreleri kısalırken, müşteriye hatalı mal gönderimi de engelleniyor. Adresleme özelliği de mal toplama sürecine hız kazandırıyor.


2D barkod desteği

Logo WMS, 2D (iki boyutlu) barkod ve karekod okuma yeteneği sayesinde, özellikle medikal ve ilaç sektöründeki barkodların içerdiği bilgileri otomatik olarak çözümleyebiliyor. Böylece yanlış ürün kabulü ya da sevkiyatı gibi sorunlar önlenebiliyor.


Seri/lot takibi

Logo WMS; gıda, kimya, kozmetik, medikal gibi sektörlerde kritik olan seri/lot numarası, son kullanma tarihi, parti numarası gibi bilgileri kayıt altına alarak kolaylıkla izlenebilirlik sağlıyor. Elektronik, makine ve benzeri sektörlerde de bu uygulama sayesinde seri numaralı operasyonlar hızlanıyor.


Logo WMS Depo Otomasyon Sistemi Barkod Sistemi

Logo WMS ile neler yapabilirsiniz?


Genel İşlemler

Sipariş kontrollü sevkiyat ve mal kabul

İade satış

Sevkiyat planlama

İade satın alma

Paletli işlemler

Malzeme yönetim fişleri (sarf, fire, ambar fişi)

Yerleştirme ve sevkiyatta sepet kullanımı

Çoklu sipariş kontrollü mal kabul

Talep fişlerine karşılık depo hareketleri

Konsinye işlemleri

Malzeme kullanım özellikleri

2D barkod desteği

Adres desteği

Seri/Lot desteği

Varyant / Esnek yapılandırma desteği

Malzemeye ait birden fazla barkod desteği

Barkodları çözümleme ve yorumlama

Karma koli kullanım süreçlerine uygunluk

Üretim modülü

Üretim adres tanımı

Otomatik sarf / fire fisi oluşturma

Üretim iş emri desteği

Manuel sarf / fire fisi oluşturma

Üretim iş emirlerinde kullanılan sarf ve fire miktarının değiştirilmesi

Üretim miktar girisi ile otomatik sarf / fire fisi oluşturma

Sayım

El terminalleriyle sayım

Sayım verileri ile stok eşitleme

Anlık sonuç izleme

Seri/Lot bazında karşılaştırma


Logo WMS Depo Otomasyon Sistemi Stok Yönetimi


Logo WMS ile entegre çözümlerimizKurumsal kaynak planlama: İşletmelerin tüm verilerini ve iş süreçlerini merkezi bir şekilde uçtan uca yönetmesini sağlayan Kurumsal Kaynak Planlama uygulamaları, operasyonel verimliliği önemli ölçüde artırıyor.


Geniş bir portföyden oluşan Logo KKP Çözümleri; muhasebe ve finans yönetiminden dış ticarete, tedarik süreçlerinden üretime kadar tüm operasyonlarda izlenebilirlik, etkin kontrol ve veri güvenilirliği sağlıyor.


Böylece tüm işletmelerde operasyonel süreçler otomatik hale geliyor ve iş yükünün önemli ölçüde azalmasıyla zaman ve maliyet tasarrufu sağlanıyor. Logo KKP Çözümleri her ölçekten işletmeye daha verimli iş süreçleri, daha fazla tasarruf, daha yüksek düzeyde çalışan ve müşteri memnuniyeti kazandırıyor.

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page